Сталий розвиток у будівництві – це не просто тренд, а необхідність для збереження природних ресурсів та зменшення негативного впливу на довкілля.
Сталий розвиток у будівництві – це не просто тренд, а необхідність для збереження природних ресурсів та зменшення негативного впливу на довкілля.
Бетонування — один із основних етапів у будівництві, що вимагає дотримання технологічних норм і стандартів. Кожна стадія виробництва бетону має значний вплив на кінцеву якість конструкції. Проте, в зимовий період бетонування супроводжується додатковими складнощами через негативний вплив...
З 29 по 31 жовтня наша компанія брала участь у виставці Agro2Food . Це була чудова можливість не тільки продемонструвати наші послуги, але й обговорити актуальні виклики та потреби у сфері харчової промисловості Дякуємо організаторам виставки Agro2Food за чудову подію! Також...
Щоб створити надійну та довговічну промислову підлогу, необхідна міцна основа, від якості якої безпосередньо залежить термін експлуатації всієї конструкції та термін служби фінішного покриття. Підготовка основи підлоги - це один з найважливіших етапів облаштування будь-якого виду підлогового покриття, і тому до його укладання потрібно поставитися серйозно і відповідально.
Бетонна основа є найбільш поширеним варіантом основи для будь-якого виду підлогового настилу. Для того, щоб отримати якісне бетонне покриття, потрібно дотримуватися певних правил:
Потрібно пам'ятати, що пред'явлені вимоги до бетонної основи для кожного виду підлогового покриття індивідуальні. У своїй же статті ми розглянемо вимоги до основи під монолітні полімерні підлоги. Щоб досягти найкращої якості промислової полімерної підлоги, варто дотримуватися наступних основних рекомендацій:
Згідно із будівельним керівництвом по влаштуванню ізоляційних, оздоблювальних, захисних покриттів стін, підлог і покрівель будівель і споруд (СНіП 3.04.01-87) вологість основи не повинна бути більше ніж 4%. Якщо вологість перевищує це значення, то потрібно перевірити капілярне підняття ґрунтових вод, оскільки це може слугувати причиною відшарування полімерного покриття від бетонної підлоги. Основною причиною високого показника вологості є відсутність якісної гідроізоляції, яка перешкоджає підвищеному зволоженню бетонної основи.
Перед нанесенням полімерного покриття фахівці повинні провести вимірювання вологості основи за допомогою спеціального будівельного приладу - гігрометра.
При укладанні бетонних покриттів потрібно дотримуватися певного температурно-вологісного режиму, який зазначений у технічній документації. Температура повітря в приміщенні повинна бути не нижче 15 ° С, оскільки занадто низька температура уповільнює швидкість хімічної реакції гідратації бетону, тобто застигання і набору міцності, а надто висока - прискорює реакцію, що призводить до тиску в бетоні та появі деформацій.
Згідно з будівельними нормами й правилами щодо покриття підлог (СНіП 2.03.13-88 пункт 5.3), основу під полімерні монолітні покриття слід укладати з бетонної стяжки класу по міцності на стиск не нижче 15МПа (М 200); з цементно-піщаного розчину з міцністю на стиск не менше 20 МПа (М 250). Оптимальна міцність бетону - В 22,5 або М 300.
Підготовка бетонної поверхні перед нанесенням фінішного покриття — дуже важливий етап облаштування промислової підлоги, від якого залежить адгезія полімеру до бетону.
Перш за все, потрібно очистити поверхню бетонної основи від пилу, масляних плям та інших забруднень, вирівняти поверхню й усунути дрібні дефекти, обов'язково видалити цементне молочко, згідно з проектом оформити необхідні ухили й лотки та нарізати деформаційні шви.
Основними способами обробки бетонної основи є: дробеструйна і піскоструйна обробка, шліфування і фрезерування поверхні.
Ми часто отримуємо питання щодо шліфування бетонної основи, тому зараз ми коротко дамо відповіді на найбільш популярні: в яких випадках виконується шліфування підлоги та які існують технології шліфування бетонної підлоги.
Перед нанесенням полімерного шару бетонну підлогу шліфують, щоб надати основі необхідний ступінь шорсткості для надійного зчеплення матеріалів.
Шліфування нової бетонної основи потрібне для усунення так званого цементного молочка та мінімального вирівнювання нерівностей укладання бетону. Стару основу шліфують для усунення різного роду забруднень, усунення дрібних відколів і вирівнювання.
Шліфування бетонної підлоги можна здійснити двома способами: сухим або вологим. Для бетонної основи краще застосовувати сухе шліфування. Це обумовлено тим, що відразу після закінчення шліфування і знепилювання за допомогою будівельного пилососа можна приступати до нанесення фінішних покриттів, що неможливо зробити за допомогою мокрого способу шліфування.
Сама по собі бетонна основа є пористою, тому потребує зміцнення поверхні й закриття пор. Перед введенням в експлуатацію обов'язковим етапом є зміцнення поверхні за допомогою спеціальних хімічних просочень зі зміцнюючим складом й топінга. Обидва варіанти добре розв'язують проблеми пилоутворення, появи відколів і тріщин, сильного зносу поверхні.
Запит відправлено. Ми обов'язково Вам зателефонуємо.